Sağlık profesyonelleri için Sağlık İletişimi

Sosyal ağlar artık günümüzün vazgeçilmez bir iletişim kanalı olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Gerek hizmet, gerek ürün sektöründe markalar için önemli bir dönüşüm aracı olan sosyal medyanın kuşkusuz sağlık profesyonelleri için de aynı öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Çok fazla dinamiği bir arada bulunduran sosyal ağların belki de en önemli noktası, sürekli güncellenen duvar akışı ile ilgi duyduğumuz içerikler ile karşılaşmak. Bilginin yoğun bir şekilde tesir ettiği bu dinamik mecrada var olmanın anahtarı ise doğru içerik ve doğru hedef kitle ile hizmetlerimize ilgi duyan kullanıcılara yönelik çalışmalar yapmaktır.

Nereden başlamalıyım?
Edindiğimiz deneyimler ve buna bağlı olarakta aldığımız dönüşümlere göre şunu açıkça belirtmek isteriz ki en önemli kural istikrar ve özveriden geçiyor. Mesela kısa ve orta vadede bir muayenehane açmak isteyen bir doktorun dijital pazarlamada var olması profesyonel hizmet sektöründe onu bir adım önde götüren önemli bir avantaj sağlıyor.

Peki sosyal medyaya nasıl ve nereden başlamalıyız?
En çok sorulan sorularından birisi de “henüz bir hesabım yok, ya da kendime ait bir hesap var ama pek kullanmıyorum ve artık aktif olarak sosyal medyayı kullanmak istiyorum sorusu ile başlayalım.
Yola çıktığımız bir çok sağlık profesyoneline aynı kalitede ve özveride çalışmalar yapan AEF DIGITAL, hekimin beklentilerini karşılayacak bütünsel bir yaklaşım ile iletişim çalışması yapar. Sadece bir sosyal medya değil de dijital iletişim altında verdiğimiz hizmetlerde gerek sosyal ağlar, gerek google ile entegre bir pazarlama çalışmasını benimseriz.

Çalışmalarımız sadece marka bilinirliği ile sınırlı kalmayıp, dönüşüm odaklı bir çalışma anlayışını benimseriz. Hekimlerin uzmanlık alanlarının web ortamında ne kadar fazla bir hacmi olgunu tespit eder ve buna yönelik özel çalışmalar ile talep toplarız.

Kırmızı çizgimiz
Kuşkusuz söz konusu insan sağlığı olunca buradaki iletişim dili de son derece önemli bir hal alıyor. Sağlık mevzuatlarına uygun içerikler ile doğru hedef kitleye hitap etmek en büyük sorumluluğumuz. Kullandığımız içerikler ve görseller işte bu nedenle sıkı bir kontrolden geçerek dijital ortamda kullanılır. Sağlık profesyonelinin reputasyonu böylesi hassas bir sektörde en büyük önceliğimiz olduğunu özellikle belirtmek isteriz.

Sizi internetten buldum!

Her sağlık profesyonelinin yönettiğimiz hesaplarında karşılaştığımız bir soru: Sizi internetten buldum! Aslında yaptığımız işin nihai dönüşümünü de bu soru oluşturuyor!. Bir sağlık iletişimi ajansı olarak yönettiğimiz bir çok hesap sayesinde, sağlık profesyonellerinin içeriklerine kullanıcıların nasıl ulaştığı konusunda bize önemli veriler sunmakta. (2020 verileri ile yönettiğimiz 32 reklam hesabından toplam 21 milyon tekil kullanıcıya ulaştık.) Bizler bu veriler ışığında her branşta farklı segmentler oluşturarak doğru kullanıcılara ulaşabilmekteyiz. Bu da dönüşüm odaklı çalışmalarımızda bizim için oldukça önemli bir avantaj anlamına geliyor.

En büyük kaygılardan biri: Bir hekim olarak bu işe zaman ayırabilecek miyim?
Hekimlerimizin dijital pazarlamaya girerken kafalarındaki en büyük soru işareti bu. Evet bu konuda haksız da sayılmazlar, zaman çok hızlı akıyor ve zamanı verimli kullanmak şart. Ameliyatlar, hasta visiteleri, muayeneler derken kimi zaman bir çay kahve arasına bile vakit kalmadığını çok iyi biliyoruz. İşte bu gerekçelerin farkında olarak AEF Digital, hekimlerin dijitaldeki varlıklarını temsil etmeyi üstlenerek bu yükü ortadan kaldırır.

AEF Digital, sağlık sektöründe 11 yıllık bilgi ve deneyimi ile hastanelere ve sağlık profesyonellerine yönelik özel çalışmalar ile gerek marka yönetimi, gerek dönüşüm odaklı çalışmalar yapan tam hizmet dijital reklam ajansıdır.

Sağlık deneyimi olan bir reklam ajansı arıyorsanız doğru yerdesiniz!.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen iletişime geçiniz

Bir yeniden pazarlama örneği

Herhangi bir alışveriş sitesinden sadece büyük beden giyiminde alışveriş yapanlara obezite reklamı gösterilebilir mi? Yanıt: Evet. Daraltılmış hedef kitleler sayesinde

Devamı »

İletişime geçin

WeCreativez WhatsApp Support
Sağlık Turizmi dijital pazarlama için bilgi alın.